programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        Color Sudoku 3.1

Color Sudoku - program służy do grania w sudoku na różne sposoby, tworzenia własnych plansz do sudoku oraz przygotowywania ich do wydruku. Gra jest rozwijana już od 2005 roku.

Mimo, że program jest niewielkich rozmiarów posiada potężne możliwości, możemy rozwiązywać sudoku nie tylko liczbowe ale także literowe i z wykorzystaniem kolorowych pól zamiast znaków, a także połączenie literowe i cyfrowe na jednej planszy. Do tego dochodzi możliwość rozwiązywania sudoku na polach o różnych wymiarach i kształtach oraz z nieco zmodyfikowanymi opcjami.

Po ustawieniu z menu w jaką wersję sudoku chcemy grać (z menu pozycje: Opcje, Wielkość, Multi) grę rozpoczynamy przez wybranie z górnego menu: Gra > Nowa Gra lub z klawiatury F2. Teraz wciskamy odpowiednie przyciski z liczbami, kolorami czy literami w zależności od tego jaką wersję gry wybraliśmy i klikamy w miejsca na planszy, na których według nas dany znak powinien być.

Wielkości bloków w sudoku mogą być standardowe 3x3 ale równie dobrze o wymiarach 4x4, 2x4, 3x15,... razem 11 możliwości.

Kształt planszy do gry także możemy sobie ustalić indywidualnie jeśli standardowe nam się znudziły, kształt zmieniamy w menu Multi, mamy tu dostępne między innymi takie plansze jak: Triple, Double, Flower, Samurai (jak na czwartym zrzucie), Sohei.

Program posiada edytor tablic za pomocą, którego stworzymy własne unikalne tablice i zapiszemy do pliku aby można je było rozwiązać, takie pliki z tablicami sudoku z przykładowym układem liczb, znaków czy kolorów możemy np. komuś dać do rozwiązania.

Ciekawa opcją jest możliwość wyeksportowania plansz sudoku do pliku PDF, (z menu Gra > Create PDF.. lub CTRL+D), mamy tu bardzo dużo możliwości, zaczynając od tego ile na pojedynczej stronie (kartce papieru) ma zostać wygenerowanych plansz z przykładowymi układami do rozwiązania, i tak np. możemy mieć 6 plansz na kartce formatu A4. Tu także wybierzemy rodzaj sudoku, czy mają być do układania cyfry, litery czy kolory, na jakim formacie strony (A4, A5, A3 lub też określając wielkość w pikselach), jaki ma być poziom gry, odstępy pomiędzy znakami, ramki. Tak wygenerowany plik PDF będziemy mogli sobie wydrukować na domowej drukarce i już bez komputera rozwiązywać sudoku.

Inną ciekawą opcją tej gry jest możliwość ustalenia od jakiego poziomu chcemy zacząć rozgrywkę. Z menu Opcje > Poziom - możemy ustalić w jakim stopniu zaawansowania ma się wyświetlić tablica, którą zaczniemy rozwiązywać, wpisując że chcemy poziom 99 właściwie cała tablica będzie już uzupełniona, gdy wpiszemy 0 na tablicy z kolei będzie niewiele, liczb, cyfr lub kolorowych kwadratów.

W trakcie gry możemy skorzystać z podpowiedzi, program wskaże nam gdzie popełniliśmy błędy, wyświetlając znaki błędne w odrębnym kolorze, w przypadku tej opcji możemy ustalić po jakim czasie od postawienia na planszy danego znaku (cyfry, litery lub koloru) program ma go zaznaczyć jeśli dany znak był błędny.

Program ma także kilka opcji utrudniających grę np. "Przekątne", gdy tą opcję będziemy mieli zaznaczoną to poza tym że liczby nie będą mogły się powtarzać na całej planszy w poziomie i pionie to dodatkowo taki sam warunek będzie musiał być spełniony po skosie.

Inną opcja utrudniającą i nieco zmieniająca zasady gry jest "Killer sudoku" (patrz ten zrzut) tu oprócz tego, że musimy mieć odpowiednio ustawione liczby w pionie i poziomie to dodatkowo, w zaznaczonych przerywaną linią polach suma liczb musi wynosić tyle ile jest przypisane przy danej ramce. Tą rozgrywkę rozpoczynamy z pusta planszą bez liczb. Sami musimy ją zapełnić.

Rozpoczęte rozgrywki można zapisać do pliku SUD aby w przyszłości je dokończyć, podczas rozwiązywania sudoku wykonane ruchy można cofać i to wielokrotnie.

Inne opcje Color Sudoku:
- w grze mamy listę z najlepszymi wynikami,
- na dolnym toolbarze programu wyświetla się czas jaki już poświęciliśmy na daną rozgrywkę,
- plansze z wynikami można zapisać w postaci pliku graficznego: PNG lub BMP,
- wygląd plansz można modyfikować przez zmianę kolorystyki: tła, ramek, ltier, znaków (patrz 3 zrzut),
- program jest bez instalatora, wypakuj do osobnego folderu i uruchom.Color Sudoku 3.1 - gra w sudoku z cyframi, literami i kolorami, edytor sudokuProgramy o podobnych funkcjach:

- Roadkil's Sudoku
- Sudoku
- Sudoku
- Gomoku
- 4x4 Sudoku CAD
- Vapiki
- Triamida

Autor / Kraj: Petr Laštovička / Czechy

Strona domowa projektu: Petr.lastovicka.sweb.cz/indexEN.html

Waga: 71,9 KB

Licencja: Freeware

Wersja językowa:
polska wersja, program po polsku

Wymagania programowe: Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Petr.lastovicka.sweb.cz/games.html
Sourceforge.net/projects/colorsudoku/files/

Data dodania: 14.08.2011

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
IZArc - program do archiwizowania danych do formatu: 7-ZIP, ACE, BIN, BZ2, CAB, ISO, JAR, LHA, RAR, TGZ, ZIP i wielu innych, obsługa funkcji Drag & Drop, naprawa uszkodzonych archiwów
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

DOBRE WWW
 - Ogłoszenia

HOSTING

INNE
 - Darmowe serwery
 - Darmowa poczta

Dziś jest: czwartek - 01 grudnia 2022 - 335 dzień roku.  Imieninki mają: Natalia - Blanka - Eligiusz


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012