programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        INFORMACJE O SERWISIE

Ideą powstania serwisu "TylkoProgramy.pl" była chęć przedstawienia internaucie ciekawego oprogramowania, które będąc darmowym często posiada zalety sprawiające, że warto z niego korzystać. Któż nie korzysta z przeglądarki internetowej, odtwarzacza plików muzycznych czy jakiegoś edytora tekstu. Duża część takich programów jest udostępniana przez producenta / autora bezpłatnie.

Zależało mi na przedstawieniu na tej stronie naprawdę przydatnych programów. Z pewnością wiele perełek mi umknęło i o nich nie wspomniałem.

Krótka historia serwisu

Serwis Tylko Darmowe Programy powstał w 2004 rok, na początku przez prawie rok rozwijał się dość niemrawo, było w nim może z 50 programów po roku. Pierwszy adres internetowy http://www.programy.bej.pl, najstarsza kopia strony znajdująca się w zbiorach Archive.org ma datę 10 sierpień 2004 rok. Jak widać po kopii, grafika właściwie przez ostatnie 5 lat się nie zmieniła :-), lecz przecież nie chodzi o grafikę w takim serwisie.

Po pewnym czasie musiałem przenieść stronę na inny adres tym razem http://www.programy.wabi.pl w Archive.org najstarsza kopia ma datę 17 grudnia 2004 roku. Serwis w tym okresie był już aktualizowany kilka razy w miesiącu.

W roku 2008 strona w końcu doczekała się ładnej domeny pierwszego stopnia i obecnie pod tym adresem funkcjonuje: http://www.tylkoprogramy.pl. Serwis jest aktualizowany co dziennie a bywają takie dni, że 2-3 razy w ciągu dnia.


To też warto przeczytać

TylkoProgramy.pl nie jest wojownikiem walczącym o to, żeby każdy program był do pobrania z sieci za darmo.

U nas nie uraczysz programów płatnych do pobrania za darmo. TylkoProgramy.pl to nie warez!. Nie wskazujemy też internautom skąd można pobrać za darmo płatne programy. Nie udostępniamy w sposób nielegalny programów. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że w serwisie są tylko legalne, programy. Przed umieszczeniem opisu programu w serwisie, każdy program zostały przez nas zainstalowany i w miarę możliwości przetestowany pod kątem funkcjonalności dla przeciętnego użytkownika. Czy ktoś w sieci robi coś podobnego? :-).

W serwisie prezentujemy prace utalentowanych programistów, freelancerów, a także producentów nawet tych bardzo znanych i renomowanych, którzy upubliczniają w internecie swoje aplikacje za darmo. Serwis TylkoProgramy.pl promuje takich producentów. Często w tych darmowych produkcjach są zastosowane rozwiązania, pomysły, które mogą zainspirować inne osoby do stworzenia czegoś nowego.

Jak łatwo zauważyć w przeciwieństwie do innych serwisów o podobnej tematyce my kierujemy ruch na stronę producenta programu. Nie podlinkowujemy programów a jedynie wskazujemy gdzie na stronie producenta można pobrać program. W ten sposób wpieramy go. Zachęcamy w ten sposób do zainteresowania się tym co ma do powiedzenia o swoim programie autor.

Z naszych wieloletnich doświadczeń wynika że taka forma promocji producenta przez udostępnienie jakiś wybranych aplikacji za darmo może sprawdzić się bardzo dobrze. Najlepszym przykładem są programy antywirusowe, obecnie wiele z nich jest dostępna dla domowego użytkownika za darmo. Oczywiście każdy może zakupić pełną wersję pudełkową, w której są dodatkowe opcje oraz support. W przypadku wersji bezpłatnej użytkownik domowy może się przekonać o walorach aplikacji, a z pewnością jeśli będzie dobra poleci ją innym użytkownikom i zakupi wersję komercyjną do swojej firmy lub gdy będzie miał na to odpowiednie środki dla prywatnego komputera.

Inną ciekawą informacją dotyczącą serwisu jest to, że choć serwis TylkoProgramy.pl oferuje aplikacje darmowe to w większości przypadków zapytania z wyszukiwarki Google nie dotyczą darmowych rzeczy. Są to najczęściej bardzo ukierunkowane zapytania złożone z 2, 3 i więcej słów gdzie brak jest takiego zwrotu jak: "darmowe", "bezpłatne", "za free" "freeware" itp. Z pewnością ta informacja może zaskoczyć wielu z Was.

Odpieramy ataki osób, które uważają, że jeśli użytkownik pobierze wersję bezpłatną aplikacji to automatycznie nie kupi jego odpowiednika w wersji płatnej. Najczęściej osoba, która szuka czegoś za free i tak jeśli nie znajdzie tego czego szuka nie zdecyduje się na zakup programu. Natomiast po jakimś czasie korzystania z aplikacji darmowej osoba taka może zacząć szukać jakiejś alternatywy z większą ilością opcji i wtedy trafia na produkt płatny i często na niego się decyduje. Najczęściej osoba taka zdążyła już poznać walory darmowej aplikacji, wie że jest mu ona przydatna ale czegoś w niej brakuje. Więc rozgląda się za czymś innym. Najlepszym przykładem jest właściciel TylkoProgramy.pl czyli ja. Choć mam dostęp do wielu darmowych programów do nauki języków obcych to i tak na własny użytek zakupiłem kilka programów do nauki, których odpowiedników nie znajdzie się wśród darmowych aplikacji. I wiem na pewno, że w najbliższej przyszłości kupie kolejne.

Poza tym w serwisie mamy dużo aplikacji, które nie występują w wersji płatnej, aplikacje zrobione przez programistów, którzy na własny użytek stworzyli program gdyż w sieci nie mogli znaleźć odpowiedniego narzędzia. Są to często aplikacje z jakąś jedną konkretną funkcją, np. program do zmiany rozdzielczości ekranu przeglądarki pod konkretny wymiar.

Wielu programistów udostępnia swoje aplikacje za darmo jednocześnie prosząc o drobną dotacje w formie przelewu pieniężnego, który może ich zmotywować do dalszej pracy nad programem. Serwis TylkoProgramy.pl zachęca wszystkich do wspierania w ten sposób autorów programów.Linki związane z serwisem TylkoProgramy.pl:

Kontakt  -  Reklama  -  Prawa autorskie   


        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
Anry Domino Patience - gra logiczna polegająca na ułożeniu układanki składającej się z 28 klocków domina
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

DOBRE WWW
 - Ogłoszenia

HOSTING

INNE
 - Darmowe serwery
 - Darmowa poczta

Dziś jest: niedziela - 19 maja 2024 - 140 dzień roku.  Imieninki mają: Mikołaj - Piotr - Urban


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012