programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        KeepNote 0.7.6

KeepNote - ciekawy program do przechowywania różnorodnych treści, krótkich notatek, zdjęć itp. Dzięki niemu w szybki sposób stworzymy wiele notatek, dodamy do nich zdjęcia, załączniki oraz ułożymy je w logiczny sposób w postaci drzewa folderów i notatek. Program można przykładowo wykorzystać do przechowywania materiałów edukacyjnych czy też prowadzenia pamiętnika.

Program cechuje czytelny, przejrzysty interfejs gdzie z lewej strony mamy utworzone przez nas drzewo katalogów, w których przechowujemy notatki a z prawej strony wyświetlane są w formie listy notatki z wybranego katalogu oraz zawartość zaznaczonej notki.

Notatki można w prosty sposób edytować, usuwać, wklejać do nich nowe treści oraz zmieniać ich położenie w drzewie katalogów.

Prace z programem rozpoczynamy od utworzenia pliku z bazą, w której będziemy gromadzić nasze treści: File > New Notebook..., ustalamy dowolną nazwę i zapisujemy w dowolnym miejscu na dysku, do pliku z rozszerzeniem .nbk.

W programie możemy mieć jednocześnie otwartych wiele baz z notatkami, bazy będą się wyświetlały w formie zakładek (patrz ostatni zrzut).

Gdy już mamy utworzoną bazę danych możemy przystąpić do tworzenia folderów dowolnie zagnieżdżonych a w nich zamieszczamy notatki.

Notatki możemy dowolnie formatować, zmieniać kolor wybranego fragmentu treści, zmieniać wielkość i krój czcionek, wyrównywać do lewej, prawej i środka tekst, podkreślać, wyłuszczać lub zapisać kursywą cały lub wybrany fragment czyli wszystko to co np. systemowym edytorze Word Padzie.

Co ciekawe możemy zagnieżdżać nie tylko foldery ale także notatki co jest raczej rzadko spotykaną opcją. Do każdej z notatek możemy załączać pliki z dysku. Klikają dwukrotnie w programie w taki załącznik otworzy się nam on w programie, który w systemie jest z danym rozszerzeniem pliku powiązany.

Poza tym do notatek można dodawać poziomie linie oraz aktualną datę wybierając odpowiednie pozycje z menu. Program KeepNote umożliwia także dodawanie do notatek zdjęć w JPG, GIF, PNG i pewnie innych formatach, wplatanie ich między wpisany tekst. Oprócz tego program posiada funkcję wykonywania zrzutów ekranowych z wybranych obszarów z naszego pulpitu i wklejania ich do notatek.

Gdy wczytane do notatki zdjęcie okażę się być bardzo duże klikamy prawym myszki na zdjęciu i wybieramy z menu kontekstowego odpowiednią pozycję, za pomocą której dostosujemy wymiary zdjęcia (patrz 2 zrzut).

Program posiada wyszukiwarkę, ma możliwość wyszukiwania i zamieniania konkretnych zwrotów na inne. Wyszukiwarka przyda się gdy uzbiera nam się sporo notatek.

Naszą kolekcję notek możemy wyeksportować do pliku HTML i będziemy je mieli w formie strony internetowej. Program posiada także funkcję tworzenia backupu naszych notatek, zapisuje je na dysku jednocześnie pakując do tar.gz.

W preferencjach programu można ustalić w jakich odstępach czasowych ma być automatycznie nadpisywana nasza baza z notatkami, może to być np. co kilka lub też kilkaset sekund, z tej opcji można także zrezygnować.

Program umożliwia wielokrotne cofanie wprowadzonych w danej notatce zmian.

Aby program był w wersji polskiej przechodzimy z górnego menu do: Edit > Preferences odnajdujemy pozycję Language i wybieramy z listy PL., program w wersji 6.8 jest częściowo spolszczony.

Część funkcji programu takie jak backup, eksport do html są w formie rozszerzeń, jeśli nie mamy zamiaru z nich korzystać możemy je wyłączyć w opcjach i odinstalować. Właściwości programu można rozbudowywać o dodatkowe wtyczki, które nie są dostępne razem z programem.

Program KeepNote jest do pobrania także na Linux i Mac OS X.KeepNote 0.7.6 - program do notowania tekstu w formie drzewaProgramy o podobnych funkcjach:

- Typhoeus Stickies
- GumNotes
- Express Notes
- TreePad Lite
- ENotas
- Freebie Notes
- QText

Autor / Kraj: Matt Rasmussen / USA

Strona domowa projektu: People.csail.mit.edu/rasmus/

Waga: 7,6 MB

Licencja: Freeware

Wersja językowa:
polska wersja, program po polsku

Wymagania programowe: Windows 2000/XP/2003/Vista/7

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Keepnote.org/keepnote/#download

Data dodania: 8.02.2011

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
Kaloria - program podaje ile kalorii zużyje człowiek o określonej wadze ciała, poddany konkretnemu rodzajowi wysiłku fizycznego np: bieganie, fitness, piłka ręczna
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

DOBRE WWW
 - Ogłoszenia

HOSTING

INNE
 - Darmowe serwery
 - Darmowa poczta

Dziś jest: niedziela - 11 grudnia 2023 - 344 dzień roku.  Imieninki mają: Waldemar - Damazy


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012