programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

KATEGORIE PROGRAMÓW
-
-
-
-
-
-
-

REKLAMA

Niebanalny pomysł na prezent dla rodziców, nowożeńców czy dziadków

PROMUJ SERWIS
Pomóż w promocji serwisuWklej u Siebie kod:
Inne formy promocji

PROGRAMY DO TWORZENIA KOPII BEZPIECZEŃSTWA I SYNCHRONIZACJI DANYCH

 Lp.  Program  Ocena  Licencja
 1.
Auto-Backup
Program do robienia kopii bezpieczeństwa wybranych danych z naszego dysku. Program ten nie robi kopii na naszym nośniku lecz przesyła dane zaszyfrowane na serwer w internecie. Na serwer można wysyłać całe katalogi lub też pojedyncze pliki, program oferuje także dla każdej zdefiniowanej grupy danych ustalenie odrębnego filtra wykluczającego kopiowanie na serwer jakiś konkretnych plików czy folderów, dla każdej grupy możemy ustalić także w jakich odstępach czasowych ma być tworzony backup. Do programu dołączone są statystyki wyświetlające ile danych mamy już na serwerze.

 *****  Freeware
 2.
Cobian Backup
Narzędzie służy do robienia kopii bezpieczeństwa wybranych katalogów i plików

 *****  Freeware
 3.
Back4Win
Program do robienia kopii danych, potrafi także zrobić backup ustawień z Firefoxa i Thunderbirda

 ***  Freeware
 4.
JaBack
Zaawansowany program do tworzenia automatycznych kopii bezpieczeństwa wybranych danych zgromadzonych na naszym dysku, możemy mieć zdefiniowanych wiele różnych zadań w tym programie a JaBack bez naszego nadzoru wykona wszystko jak należy

 ****  Freeware
 5.
AxCrypt
Darmowy program do szyfrowania plików i katalogów za pomocą 128 bitowego klucza AES

 *****  GNU GPL
 6.
BackUp Maker Standard Edition
Program do tworzenia kopii danych

 ***  Freeware
 7.
FBackup
Program do robienia kopii bezpieczeństwa danych, także zabezpieczonych hasłem, narzędzie jest bardzo proste w obsłudze, posiada intuicyjny interfejs, program prowadzi nas krok po kroku aż utworzymy backup, umożliwia definiowanie wielu backupów, kopie mogą być tworzone automatycznie wystarczy podać o jakiej porze i kiedy wybrane dane mają być zarchiwizowane

 ***  Freeware
 8.
DriverBackup!
Program do robienia kopii bezpieczeństwa sterowników, które obsługują nasz komputer, narzędzie może się przydać jeśli zamierzamy przeinstalować system a nie mamy na płytce sterowników do wybranych urządzeń.

 ***  Freeware
 9.
MozBackup
Program do robienia kopii bezpieczeństwa profili z takich programów jak: Firefox, Thunderbird, Sunbird, Flock, Postbox (Express), SeaMonkey, Mozilla Suite, Spicebird, Songbird, Netscape i Wyzo. Za pomocą programu przywróciłam także z backupu zarchiwizowany profil.

 *****  Freeware
 10.
Zback
Program do synchronizacji katalogów, tworzenia kopii bezpieczeństwa danych. Sama aplikacja jest bardzo mała, nie wymaga instalacji a z obsługą jej każdy sobie poradzi.

 ****  Freeware
 11.
PureSync
Za pomocą programu zaplanujemy i wykonamy synchronizacje danych na dysku, stworzymy kopie bezpieczeństwa danych, zgramy zdjęcia z aparatów cyfrowych na dysk komputera, skopiujemy pliki z ustawieniami różnych programów np.: w celu wgrania ich na innym komputerze. Dla każdej z tych operacji możemy dokładnie zaplanować wszystkie parametry a dodatkowo ustalić aby któraś z tych operacji wykonywała się automatycznie w sposób cykliczny.

 ****  Freeware
 12.
Directory Compare
Program narzędziowy służący do porównywania zawartości dwóch lub większej ilości folderów a następnie przeprowadzania synchronizacji lub lustrzanego odbicia tych folderów. Program może się przydać do tworzenia kopii bezpieczeństwa wybranych danych, program podczas robienia backupu może dane jeszcze dodatkowo skompresować do formatu ZIP.

 ****  Freeware
 13.
File Backup Watcher Lite
Narzędzie do tworzenie kopii bezpieczeństwa danych z dysku

 ***  Freeware
 14.
Driver Magician Lite
Program służy do tworzenia kopii bezpieczeństwa sterowników z naszego systemu. Program po uruchomieniu wyświetla czytelną listę sterowników, teraz możemy wybrać które sterowniki chcemy skopiować w formie backupu. Lista sterowników jest bardzo przejrzysta, na niej w osobnych kolumnach wyświetlany jest opis sterownika, jego klasa, data, wersja i producent. Możemy sortować po każdej z kolumn. Oprócz tego zaznaczając wybrany sterownik program wyświetla szczegółowe informacje na jego temat między innymi ścieżkę do sterownika na dysku.

 ***  Freeware
 15.
Synkron
Program do szybkiej synchronizacji danych znajdujących się w folderach na jednym lub wielu dyskach a także na kartach pamięci czy pendrive.Wszystko sprowadza się do stworzenia projektu synchronizacji i jego uruchomienia. Tworzenie projektów do synchronizacji za pomocą Synkron jest bardzo proste, wystarczy wcisnąć przycisk Nowy tab lub skrót Ctrl+T po czym podać jak dany projekt będzie się nazywać oraz ustalić obydwa foldery do synchronizacji. Program umożliwia przeprowadzanie analizę danych przed synchronizacją dodawanie wybranych elementów do Czarnej listy lub do filtra oraz tworzenie multisynchronizacji.

 ****  Freeware
 16.
Microsoft SyncToy
Program umożliwia przeprowadzenie procesu synchronizacji pomiędzy wybranymi folderami na dowolnych nośnikach, tak więc możemy przykładowo synchronizować zawartości konkretnych katalogów pomiędzy dyskiem w komputerze a dyskiem USB czy pamięcią w pendrive. W programie można definiować wiele profili synchronizacji dotyczących różnych danych i nośników, a następnie cyklicznie je uruchamiać w razie potrzeby.

 ****  Freeware
 17.
CoronaSync
Program do synchronizacji danych na 2 lub większej ilości komputerów

 ****  Freeware
 18.
Horodruin
Program do synchronizacji folderów, dzięki tej operacji będziemy mieli w wybranych przez siebie folderach te same pliki, program potrafi zsynchronizować wiele katalogów jednocześnie. Do synchronizacji można wykorzystać zdefiniowane przez nas maski, dzięki czemu synchronizacji nie będą podlegać wszystkie dane a tylko zdefiniowane przez nas.

 ****  Freeware
 19.
FavBackup
Program służy do wykonywania kopii bezpieczeństwa ustawień, danych i innych rzeczy z przeglądarek internetowych a także przywracania z już utworzonego backupu danych do przeglądarek. Aplikacja obsługuje przeglądarki: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari, Flock. Możemy wykonać pełny backup dla każdej z wymienionych przeglądarek lub też wybrać konkretne pozycje, które chcemy sobie zarchiwizować, i tak dla przeglądarki Google Chrome mogą to być przykładowo: lista z ulubionymi linkami, cache przeglądarki, cookies, historia, linki do odwiedzonych stron i inne.

 ****  Freeware
 20.
Yadis Backup
Program do tworzenia kopii bezpieczeństwa dowolnych danych z naszego dysku, w programie możemy mieć zdefiniowanych wiele zadań do wykonywania backupu, każde dotyczące innych plików, folderów i o innych parametrach. Możemy tworzyć 3 rodzaje backupu: dowolne dane z dysku kopiowane w inne miejsce na tym samym lub innym dysku, kopiowanie Ulubionych oraz kopia wysyłana przez ftp na nasz serwer. Program tworzy log z przeprowadzonych operacji oraz posiada historię przesyłanych do backupu danych.

 ****  Freeware
 21.
FreeFileSync
Program do porównywania i synchronizacji plików i folderów, które znajdują się na naszym dysku w dwóch różnych folderach. Program obsługuje także dyski zewnętrzne oraz karty pamięci, pendrive i te nośniki danych możemy wykorzystywać w procesie synchronizacji. Zaletą programu jest to, że łatwo się go konfiguruje a także to, że możemy go ustawić w ten sposób aby synchronizacja następowała w sposób automatyczny w cyklicznych odstępach czasu bez naszej ingerencji.

 ****  Freeware

        REKLAMA


NOWE WERSJE SOFTU
REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
Niemieckie Słówka - program do nauki słówek z języka niemieckiego, w bazie jest ich około 2000, podzielone są na testy po 15 słówek z określonych części mowy: rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki, przysłówki, słówka podstawowe, czasowniki nieregularne i wyrazy własne
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

DOBRE WWW
 - Ogłoszenia

INNE
 - Darmowe serwery
 - Darmowa poczta

Dziś jest: czwartek - 22 lutego 2024 - 53 dzień roku.  Imieninki mają: Marta - Małgorzata - Piotr


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012