programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

KATEGORIE PROGRAMÓW
-
-
-
-
-
-
-

REKLAMA

Niebanalny pomysł na prezent dla rodziców, nowożeńców czy dziadków

PROMUJ SERWIS
Pomóż w promocji serwisuWklej u Siebie kod:
Inne formy promocji

PROGRAMY NARZĘDZIOWE INNE

 Lp.  Program  Ocena  Licencja
 1.
USB WriteProtector
Prosty program do zabezpieczania dysków USB przed zapisem i kasowaniem, żaden wirus nie wedrze nam się na taki dysk

 ****  Freeware
 2.
AbsoluteControl
Program umożliwia zmiane pewnych ustawień systemu oraz przyspiesza operacje takie jak np. otwieranie CD-ROMa

 ****  Freeware
 3.
StrokeIt Home
Program służy do sterowania za pomocą gestów myszki różnymi funkcjami naszych programów i systemu Windows np. zamknięcie, uruchomienie, zminimalizowanie aplikacji itp. W programie jest zdefiniowanych kilkadziesiąt gestów myszki, które możemy powiązać z wybranymi operacjami wykonywanymi na naszych programach.

 ****  Freeware
 4.
SwizzTool
Program do przypominania nam o ważnych rzeczach i automatycznego wykonywania pewnych rzeczy np. uruchamianie programów

 ***  Freeware
 5.
Iconoid
Program przyda się z pewnością wszystkim tym, którzy mają bałagan na pulpicie

 ****  Freeware
 6.
OpenGL Extensions Viewer
Jeśli masz w komputerze kartę graficzną obsługującą sterownik OpenGL to ten program wyświetli wszelkie informacje o nim. Dzięki temu narzędziu będziemy mogli także optymalnie ustawić parametry karty pod sterownik. Program dodatkowo posiada ogromną bazę firm oraz ich produktów, które obsługują sterownik OpenGL, dla każdej karty graficznej ponadto wyświetlone są wszystkie obsługiwane sterowniki i rozszerzenia.

 ****  Freeware
 7.
Java
Program umożliwia korzystanie z appletów Javy w przeglądarkach internetowych

 *****  Freeware
 8.
ColorConsole
Rewelacyjny program, zamiennik a właściwie nakładka na system DOS, napewno docenią go osoby, które często lub od czasu do czasu wykorzystywały konsolę dos do wykonywania różnych operacji. Program ma kilka wzorców kolorystycznych, umożliwia wklejanie do okna konsoli danych i kopiowanie z niej, sami definiujemy listę komend aby nie wpisywać za każdym razem.

 *****  Freeware
 9.
FreeCard
Program do tworzenia elektronicznych pocztówek, które możemy podesłać znajomym z okazji świąt, urodzin czy imienin, do pocztówki dodajemy własne dźwięki, grafikę, tekst i wysyłamy w formie pliku .exe

 ****  Freeware
 10.
DirMaker
Program do generowania dużej liczby katalogów według zadanego wzorca

 ****  Freeware
 11.
Literki
Program dla dowolnego katalogu na dysku przypisuje jakąś wolną literkę dyskową

 ***  Freeware
 12.
Switch Off
Darmowy program, który służy do automatycznego wyłączania komputera, wylogowywania użytkownika i innych podobnych operacji o zadanej porze dnia

 ***  Freeware
 13.
WinMerge
Program do porównywania zawartości plików tekstowych

 ****  GNU GPL
 14.
DirListing
Program potrafi na różne sposoby wygenerować tekstową listę z nazwami katalogów i/lub plików z określonej lokalizacji na naszym dysku. Na liście poza nazwami folderów i plików mogą znaleźć się także takie informacje jak: rozmiar i rozszerzenie plików. Lista może zostać wyeksportowana do pliku TXT lub CSV.

 ***  Freeware
 15.
Arclab Dir2HTML
Program potrafi w szybki sposób z wybranego drzewa katalogów lub katalogu i ich zawartości wygenerować plik HTML, w ten sposób możemy przykładowo w prosty sposób stworzyć listę z naszymi plikami MP3, które mamy na dysku

 ****  Freeware
 16.
Google Pack
Zestaw bardzo dobrych programów: Google Toolbar dla przeglądarki IE, StarOffice, Spyware Doctor, Picasa, Firefox z Google Toolbar, Norton Security Scan, Google Desktop, Adobe Reader

 *****  Freeware
 17.
Directory Lister
Program do zrzucania nazw plików z wybranego folderu na dysku

 ****  Freeware
 18.
Microsoft .NET Framework
Oprogramowanie zwiększa skalowalność i wydajność aplikacji

 ****  Freeware
 19.
Bookmacher
Program dla osób pasjonujących się obstawianiem zakładów bukmacherskich

 ****  Freeware
 20.
Domowa Biblioteczka
Program do katalogowania domowego zbioru książek, drugą cechą programu jest opcja oznaczania książek, które komuś pożyczyliśmy

 ***  Freeware
 21.
Visual Subst
Program do tworzenia wirtualnych dysków bazując na danych zgromadzonych na naszym komputerze, program może się przydać osobom, które często zaglądają do wybranych folderów na dysku komputera. Tworzenie wirtuali jest bardzo proste, wybieramy jedną z wolnych liter pod która będzie nasz wirtual, wskazujemy na dysku co będzie stanowić jego zawartość i zatwierdzamy.

 ***  Freeware
 22.
ResourcesExtract
Program umożliwia wyciągnięcie z programów EXE, sterowników DLL i komponentów ActiveX w postaci plików OCX przeróżnych rzeczy takich jak: ikony, bitmapy, animowane ikony, pliki avi, biblioteki typów, kursory, zasoby związane z HTML, zasoby Manifest, animowane kursory.

 ****  Freeware
 23.
CreateInstall Free
Darmowy progam do tworzenia instalatora

 ****  Freeware
 24.
USBDeview
Jest to przeglądarka urządzeń podłączanych do naszego komputera za pomocą portu USB. Program wyświetla w formie czytelnej listy informacje o wszystkich urządzeniach USB, które kiedykolwiek były podłączane do komputera. Na liście mogą zostać wyszczególnione wszystkie urządzenia USB podłączone obecnie do komputera a także: odłączone urządzenia, urządzenia bez numeru seryjnego / portu, urządzenia bez sterownika, huby USB.

 *****  Freeware
 25.
File Date Changer
Program umożliwia zmianę w prosty sposób daty: utworzenia, modyfikacji i dostępu dla wybranej grupy plików, możemy zmienić wybrany rodzaj dat np. datę modyfikacji lub wszystkie. Zmianie może ulec dzień, miesiąc i rok oraz godzina, minuta i sekunda.

 ***  Freeware
 26.
Boot Antidote XP
Program do przywracania właściwego wpisu w pliku rozruchowym boot.ini w Windowsie XP

 ***  Freeware
 27.
Alcohol 52% Free Edition
Narzędzie umożliwia emulowanie obrazów płyt (ISO, CUE, CDI, NRG i inne) czyli z ich zawartości stworzymy wirtualne napędy. Nie będzie już potrzeby wkładania za każdym razem konkretnej płyty do naszego napędu CD/DVD gdy tylko będziemy potrzebowali z niej skorzystać. Program Alcohol potrafi sobie poradzić z płytami, które zostały zabezpieczone min. za pomocą SafeDisc, Securom, VOB Protect CD.

 *****  Freeware
 28.
DAEMON Tools Lite
Program do tworzenia wirtualnych napędów z obrazów płyt zgromadzonych na naszym dysku. Korzystanie w kółko z płyty, która pracuje w głośnym komputerowym napędzie płyt CD, DVD, BLU-RAY może być frustrujące, dzięki temu programowi rozwiążemy ten problem. Najpierw stworzymy za jego pomocą obrazy płyt a następnie zamontujemu je i będziemy mogli korzystać jak ze zwykłej płyty.

 ****  Freeware
 29.
4t Tray Minimizer Free
Bardzo ciekawy programik, który do każdego uruchomionego programu w górnym prawym rogu dostawia swoje małe menu, dzięki nim będziemy mogli zminimalizować wybrany program do Trayu, zwinąć do paska (taskbar) lub sprawić aby stał się częściowo transparentny.

 *****  Freeware
 30.
USB Guardian
Program podnosi bezpieczeństwo użytkowania naszego komputera w momencie podłączania dysków i pamięci USB. Tak jak kiedyś dyskietki 1,44 MB stanowiły często źródło problemu z wirusami komputerowymi ze względu na to, że taka dyskietka była podłączana do różnych komputerów (często zainfekowanych, później infekowała inne komputery) tak obecnie pamięci USB a w szczególności pendrive powodują podobne zagrożenie.

 *****  Freeware
 31.
Clicky Gone
Ciekawy program służący do szybkiego ukrywania i ponownego wyświetlania programów, które są obecnie uruchomione, wyświetlają się na tle pulpitu i na Pasku zadań. Program rezyduje w Trayu i wystarczy tam przejść i wybrać pozycję Hide All lub wykorzystać skrót klawiszowy a wszystkie programy zostaną ukryte.

 ****  GNU GPL
 32.
Time Watch
Program służy do synchronizacji pracy zegara systemowego przez internet z wykorzystaniem protokołu NTP. Dzięki temu programowi będziemy mieli zawsze dokładny co do sekundy czas na naszym komputerze.

 ****  Freeware
 33.
Directory List & Print
Dzięki programowi będziemy mogli wydrukować listę z katalogami i/lub plikami, które znajdują się na wybranym przez nas dysku lub też w konkretnym katalogu. Taką listę można szczegółowo sformatować, określając jakie dane ma zawierać. Poza wydrukiem program oferuje skopiowanie listy do schowka systemowego, z którego już bez problemu wkleimy ją do jakiegoś edytora tekstu.

 ****  Freeware
 34.
Adobe Air
Graficzne środowisko programistyczne dostępne dla platform: Windows, Mac i Linux, umożliwia uruchomienie na komputerze aplikacji RIA, które są tworzone za pomocą HTML, JavaScript oraz FLASH. Aplikacje te zdobywają coraz szersze grono nowych zwolenników a to za sprawą faktu, że wykorzystując techniki programowania typowe dla stron internetowych możemy tworzyć elastyczne aplikacje, które będą niezależne od przeglądarki internetowej.

 *****  Freeware
 35.
Bytessence InstallMaker
Program do tworzenia instalatora. Za jego pomocą każdy użytkownik komputera nawet ktoś kto nie jestprogramistą i nie zna żadnych języków programowania stworzy swój instalator. Stworzony instalator będzie wyglądał jak z profesjonalnej aplikacji. Taki instalator można wykorzystać nie koniecznie do tworzenia typowego programu. Może posłużyć do stworzenia paczki ze zdjęć, filmów czy innych danych, które w efektowny sposób będzie można wypakować na dysk.

 ****  Freeware
 36.
URL Snooper
Ten program to sposób na wyłuskanie z interesującej nas strony plików audio i wideo, które często są zamieszczane na stronach za pomocą Java Script lub innego ustrojstwa uniemożliwiającego określenie bezpośredniej ścieżki do pliku. Program za pomocą snifera sieciowego WinPcap skanuje daną stronę i wyświetla listę bezpośrednich linków do plików.

 ***  Freeware
 37.
File Checksum Tool
Program do generowania sum kontrolnych dla dowolnego wczytanego pliku, program potrafi wygenerować sumy kontrolne zgodne z: MD5, SHA-1, HAVAL, MD2, SHA-256, SHA-384, SHA-512. Wygenerowaną sumę kontrolną za pomocą tej aplikacji możemy porównać z inną którą wklejamy w odpowiednie pole programu.

 ****  Freeware
 38.
List Numberer
Program umożliwia automatyczne numerowanie na różne sposoby tekstu (za pomocą cyfr arabskich, rzymskich i liter), może się przydać np. do stworzenia wypunktowanej listy osób, słówek z języków obcych lub czegokolwiek innego. Oczywiście taką ponumerowaną listę możemy zrobić odręcznie, lecz musimy się liczyć z tym, że trochę to potrwa. Jeśli jednak mamy listę, na której jest np. 100 i więcej pozycji warto zastosować ten program, w ciągu kilku sekund zadanie będzie wykonane.

 ****  Freeware
 39.
ExamDiff
Za pomocą programu porównamy zawartość dwóch plików tekstowych. Program wyświetla ich zawartość w osobnych oknach (dzieli okno programu na 2 części) dzięki czemu obserwując jednocześnie zawartość 2 plików w prosty sposób można się zorientować jakie są różnice w plikach. Dodatkowo wszystkie różnice w tekście program zaznacza odrębnym kolorem.

 ****  Freeware
 40.
PhraseExpress
Program zwiększa funkcjonalność systemowego schowka, do którego kopiujemy przeróżne treści, umożliwia łatwe zarządzanie i przenoszenie do dokumentów tekstowych skopiowanych do schowka treści. Możemy to robić na 3 różne sposoby: za pomocą zdefiniowanych skrótów klawiszowych lub zdefiniowanych kombinacji znaków, które wpisujemy w treści dokumentu lub też wybierając odpowiednie pozycje z menu w Trayu. Dzięki temu programowi nie będziemy musieli wpisywać z palca wielu typowych słów, zwrotów czy całych zdań do dokumentów tekstowych.

 *****  Freeware
 41.
BulkFileChanger
Program do przeprowadzania masowej operacji na wszelakich plikach, za jego pomocą możemy zmieniać datę i czas: modyfikacji, utworzenia i ostatniego dostępu do plików a także zmienić atrybuty plików na: archiwalny, tymczasowy, systemowy, ukryty i tylko do odczytu. Oprócz tego program oferuje możliwość wygenerowania raportu z wczytanych plików w formie html lub txt.

 ****  Freeware
 42.
Virtual CloneDrive
Za pomocą programu można w prosty sposób utworzyć do 15 wirtualnych napędów w naszym komputerze, które będą oznaczone kolejnymi literami np. E, F, G, H,... zaraz po dyskach twardych i fizycznych napędach płyt DVD. Z tych 15 wirtuali aż 8 może pracować w tym samym czasie. Program obsługuje obrazy płyt w formacie: ISO, BIN, CCD. Montowanie i odmontowywanie obrazów jest bardzo ułatwione i sprowadza się do kilku kliknięć myszką.

 ****  Freeware
 43.
File Spliter
Program do dzielenia plików na równe części. Aplikacja przyda się np. gdy chcemy za pomocą płyt CD o pojemności 650 MB przenieść z jednego komputera na drugi jakiś plik który ma 800 MB. Dzięki temu programowi tak duży plik podzielimy na dwie części i nagramy bez problemu na dwie płyty CD. Po zgraniu na drugi komputer bez problemu scalimy oba pliki w jeden.

 ****  Freeware
 44.
A Ruler for Windows
Program w formie wirtualnej linijki za pomocą której możemy zmierzyć dowolny element znajdujący się na pulpicie monitora, może to być np.: ikona skrótu jakiegoś programu, jakaś grafika na stronie internetowej lub w przeglądarce grafiki, szerokość jakiejś kolumny tekstu na dowolnym portalu itp. Program podaje wynik w pikselach.

 ****  Freeware

        REKLAMA


NOWE WERSJE SOFTU
REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
Kalendarz XP - program posiada kalendarz oraz wiele dodatkowych opcji: alarmy dźwiękowe, przypominanie o ważnych dla nas datach, rotator tapet na pulpicie, informacje na temat parametrów komputera i inne
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

DOBRE WWW
 - Ogłoszenia

INNE
 - Darmowe serwery
 - Darmowa poczta

Dziś jest: niedziela - 21 lipca 2024 - 203 dzień roku.  Imieninki mają: Andrzej - Wiktor - Daniel


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012