programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        



PhraseExpress 8.0.147

PhraseExpress - program zwiększa funkcjonalność systemowego schowka, do którego kopiujemy przeróżne treści, umożliwia łatwe zarządzanie i przenoszenie do dokumentów skopiowanych do schowka treści. Możemy to robić na 3 różne sposoby: za pomocą zdefiniowanych skrótów klawiszowych (Hotkey) lub zdefiniowanych kombinacji znaków (Autotext), które wpisujemy w treści dokumentu lub też wybierając odpowiednie pozycje z menu w Trayu (patrz 3 zrzut). Program docenią osoby, które często kopiuję te same treści pomiędzy różnymi plikami.

Dzięki temu programowi nie będziemy musieli wpisywać z palca wielu typowych słów, zwrotów czy całych zdań do dokumentów tekstowych. PhraseExpress nas w tym wyręczy, wystarczy np. że wybierzemy zdefiniowany dla danego słowa, zwrotu czy zdania skrót klawiszowy a dany tekst zostanie przeniesiony w wybrane przez nas miejsce do dokumentu. Takich treści i powiązanych z nimi skrótów klawiszowych możemy mieć zdefiniowanych w programie bardzo wiele.

Po uruchomieniu programu, aplikacja przechwytuje i zapisuje sobie wszystkie kopiowane do schowka treści. Dla skopiowanych przez program treści, które mamy zamiar wielokrotnie wykorzystywać należy utworzyć w programie foldery i do nich przyporządkować nasze treści (patrz 1 zrzut).

Dodane do programu zwroty możemy jeszcze edytować, dopisywać lub wklejać jakieś inne treści. Następnie taki tekst możemy wywoływać za pomocą skrótów klawiszowych, które sami sobie zdefiniujemy ale równie dobrze wybierając z menu programu w Trayu, ta opcja przyda się gdy kopiowanych treści będziemy mieć bardzo dużo i spamiętanie wszystkich skrótów powiązanych z nimi było by dość uciążliwe i trudne. Trzecim sposobem na przenoszenie treści do wybranego dokumentu jest zastosowanie funkcji Autotext. Wystarczy, że zdefiniujemy jakiś nietypowy układ znaków i go wpiszemy do notatnika a zamiast tych znaków w dokumencie pojawi się tekst, który mamy zdefiniowany w polu Phrase content.

W tym przypadku program naprawdę zaskakuje swoimi możliwościami. Przykładowo, jeśli dla jakiś 2 lub większej ilości różnych treści zdefiniowaliśmy ten sam Autotext to w momencie gdy go wpisujemy w dokumencie pojawi się małe menu z możliwością wybrania, który tekst chcemy aby został wklejony (patrz ten zrzut). Sytuacja, którą obserwujemy na tym zrzucie zaistniała po wpisaniu zwrotu w1q i dodaniu spacji - wyświetliło nam się menu z 4 pozycjami, teraz już możemy wybrać co chcemy a nawet podejrzeć jaka treść się skrywa pod daną pozycją. Rewelacja.

Przykład praktycznego zastosowania aplikacji PhraseExpress:

Jeśli przykładowo piszemy maile do różnych osób z tego samego adresu, jedne maile bardziej oficjalne inne mniej i posiadamy 3 rodzaje sygnatur do podpisywania maili to ten program przyda się wyśmienicie, wystarczy dodać sygnatury do programu PhraseExpress, zdefiniować dla każdej dodanej sygnatury odrębny skrót klawiszowy i przy następnej okazji pisania maila zamiast pisać całą sygnaturę zastosować odpowiedni skrót klawiszowy, który spowoduje wklejenie odpowiednich treści do maila. Dla każdej sygnatury możemy także zdefiniować Autotext np. s1, s2, s3 i gdy wpiszemy którąś z tych kombinacji w treści maila to w ich miejsce wklejona zostanie automatycznie odpowiednia sygnatura. To tylko przykład, każdy może znaleźć własne zastosowanie dla tej aplikacji.

Gdy będziemy definiować skróty klawiszowe i wybierzemy jakiś skrót który jest już zarezerwowany dla innej operacji systemowej lub innej aplikacji wtedy program wyświetli nam odpowiedni komunikat. W takiej sytuacji powinniśmy poszukać innego wolnego skrótu.

Zgromadzone w programie słówka i zwroty oraz dłuższe treści możemy sobie zarchowizować do pliku z rozszerzeniem .pxp.



PhraseExpress 8.0.147 - program do zarządzania treściami kopiowanymi do schowka systemowego, proste wklejanie powtarzających się tekstów do dokumentu



Programy o podobnych funkcjach:

- StrokeIt Home
- ColorConsole
- Clicky Gone

Autor / Kraj: Bartels Media GmbH / Niemcy

Strona domowa projektu: Bartelsmedia.com

Waga: 4,04 MB (instalator); 3,52 MB (portable)

Licencja: Freeware do prywatnego użytku

Wersja językowa:
wersja angielska, program po angielsku

Wymagania programowe: Windows 2000/XP/Vista/7

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Phraseexpress.com/download.htm

Data dodania: 2.09.2011

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
JetPhoto Studio - narzędzie do organizowania zdjęć oraz wysyłania ich na strony internetowe
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

Dziś jest: środa - 08 kwietnia 2020 - 99 dzień roku.  Imieninki mają: Julia - Dionizy - January


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012