programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        RedCrab 4.01.00

RedCrab - zaawansowany kalkulator matematyczny do obliczania funkcji trygonometrycznych, statystycznych, rozwiązywania równań algebraicznych, z jego pomocą wygenerujemy wykresy dla dowolnej funkcji, wykonamy działania w nawiasach, wyliczymy pierwiastki, całki, logarytmy dziesiętne i wiele więcej. Program umożliwia obliczanie pola powierzchni figur płaskich, obliczanie pola i objętość brył, można np. wyznaczyć objętość fragmentu kuli (patrz 2 zrzut).

Na początku bardzo pomocne mogą się okazać wideo tutoriale stworzone przez autora a pokazujące jak obsługiwać kalkulator: Redchillicrab.com/en/redcrab/tutor.html

RedCrab umożliwia prowadzenie i śledzenie toku obliczeń w głównym oknie co jest bardzo pomocne w przypadku bardziej zaawansowanych zadań. Na nasz ekran z wynikami można nałożyć siatkę, będzie to wyglądało prawie jak w zeszycie w kratkę (patrz 4 zrzut).

Z kalkulatora można korzystać na dwa sposoby albo wpisując odpowiednie działania i komendy w linii poleceń albo bezpośrednio w głównym oknie programu co jest chyba lepszym rozwiązaniem. Program posiada dwa dodatkowe panele z wirtualną klawiaturą i z funkcjami (patrz 1 zrzut), panele te można ukryć.

Zapis obliczeń może się odbywać w dowolnym miejscu na ekranie nie koniecznie od lewej krawędzi można np. od środka, wystarczy wstawić w dane miejsce wskaźnik myszki i zacząć pisać. Przechodzić pomiędzy działaniami w dowolne miejsce można także za pomocą strzałek na klawiaturze.

Po zapisaniu dowolnego działania kończymy go znakiem równości i wciskamy Enter z menu górnego kalkulatora aby uzyskać wynik.

Do okna programu wczytamy dane ze schowka systemowego, dane z pliku tekstowego a nawet grafikę w formacie BMP lub JPG. Wczytane do okna programu rysunki mogą np. przedstawiać figury do których wykonaliśmy obliczenia.

Obliczenia można zapisać do pliku z rozszerzeniem .rcc, w dowolnym miejscu na dysku. Następnie taki plik można ponownie wczytać i kontynuować tok obliczeń. Wyniki, tok obliczeń, wykresy można wydrukować.

Do naszych obliczeń możemy dodawać własne przypisy i treści, które umieszczamy w dowolnym miejscu, mogą nachodzić na rysunki, wykresy czy obliczenia.

Program posiada sporo opcji związanych z tworzeniem wykresu. Wykresy mogą być punktowe, liniowe, słupkowe, powierzchniowe, kołowe. Do wykresu może być załączona legenda, podane wymiary na osiach, wykres można dowolnie skalować i zmieniać kolor tła.

W każdej chwili możemy szybko wyczyścić całą tablicę z obliczeniami. Wielkość czcionki dla wpisywanych w głównym oknie znaków można ustawić na dowolny wymiar od rozmiaru 12 do 254, na zrzutach jest rozmiar 18.

Wyniki można kopiować do schowka a późnej wklejać do innych dokumentów - zaznaczamy interesującą treść myszką a później Ctrl+C i w nowym dokumencie (np. w Word) do którego chcemy wkleić Ctrl+V.

Program RedCrab jest bez instalatora, pobierz, wypakuj i uruchom, może być na pendrive.RedCrab 4.01.00 - kalkulator matematyczny z funkcją tworzenia wykresówProgramy o podobnych funkcjach:

- RJ Calculator
- ESBCalc
- Calc 360
- SpeedCrunch
- Calculator Prompter
- Kalkules

Autor / Kraj: redchillcrab / Singapur

Strona domowa projektu: Redchillicrab.com

Waga: 2,17 MB

Licencja: Freeware

Wersja językowa:
wersja angielska, program po angielsku

Wymagania programowe: Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Redchillicrab.com/en/redcrab/index.html

Data dodania: 19.12.2011

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
SUMo - program wyświetla listę ze wszystkimi zainstalowanymi programami w naszym systemie, głównym zadaniem SUMo jest sprawdzanie czy są jakieś nowsze wersje naszych programów do pobrania z internetu
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

Dziś jest: piątek - 21 lutego 2020 - 52 dzień roku.  Imieninki mają: Eleonora - Feliks - Kiejstus


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012