programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        RedCrab 4.01.00

RedCrab - zaawansowany kalkulator matematyczny do obliczania funkcji trygonometrycznych, statystycznych, rozwiązywania równań algebraicznych, z jego pomocą wygenerujemy wykresy dla dowolnej funkcji, wykonamy działania w nawiasach, wyliczymy pierwiastki, całki, logarytmy dziesiętne i wiele więcej. Program umożliwia obliczanie pola powierzchni figur płaskich, obliczanie pola i objętość brył, można np. wyznaczyć objętość fragmentu kuli (patrz 2 zrzut).

Na początku bardzo pomocne mogą się okazać wideo tutoriale stworzone przez autora a pokazujące jak obsługiwać kalkulator: Redchillicrab.com/en/redcrab/tutor.html

RedCrab umożliwia prowadzenie i śledzenie toku obliczeń w głównym oknie co jest bardzo pomocne w przypadku bardziej zaawansowanych zadań. Na nasz ekran z wynikami można nałożyć siatkę, będzie to wyglądało prawie jak w zeszycie w kratkę (patrz 4 zrzut).

Z kalkulatora można korzystać na dwa sposoby albo wpisując odpowiednie działania i komendy w linii poleceń albo bezpośrednio w głównym oknie programu co jest chyba lepszym rozwiązaniem. Program posiada dwa dodatkowe panele z wirtualną klawiaturą i z funkcjami (patrz 1 zrzut), panele te można ukryć.

Zapis obliczeń może się odbywać w dowolnym miejscu na ekranie nie koniecznie od lewej krawędzi można np. od środka, wystarczy wstawić w dane miejsce wskaźnik myszki i zacząć pisać. Przechodzić pomiędzy działaniami w dowolne miejsce można także za pomocą strzałek na klawiaturze.

Po zapisaniu dowolnego działania kończymy go znakiem równości i wciskamy Enter z menu górnego kalkulatora aby uzyskać wynik.

Do okna programu wczytamy dane ze schowka systemowego, dane z pliku tekstowego a nawet grafikę w formacie BMP lub JPG. Wczytane do okna programu rysunki mogą np. przedstawiać figury do których wykonaliśmy obliczenia.

Obliczenia można zapisać do pliku z rozszerzeniem .rcc, w dowolnym miejscu na dysku. Następnie taki plik można ponownie wczytać i kontynuować tok obliczeń. Wyniki, tok obliczeń, wykresy można wydrukować.

Do naszych obliczeń możemy dodawać własne przypisy i treści, które umieszczamy w dowolnym miejscu, mogą nachodzić na rysunki, wykresy czy obliczenia.

Program posiada sporo opcji związanych z tworzeniem wykresu. Wykresy mogą być punktowe, liniowe, słupkowe, powierzchniowe, kołowe. Do wykresu może być załączona legenda, podane wymiary na osiach, wykres można dowolnie skalować i zmieniać kolor tła.

W każdej chwili możemy szybko wyczyścić całą tablicę z obliczeniami. Wielkość czcionki dla wpisywanych w głównym oknie znaków można ustawić na dowolny wymiar od rozmiaru 12 do 254, na zrzutach jest rozmiar 18.

Wyniki można kopiować do schowka a późnej wklejać do innych dokumentów - zaznaczamy interesującą treść myszką a później Ctrl+C i w nowym dokumencie (np. w Word) do którego chcemy wkleić Ctrl+V.

Program RedCrab jest bez instalatora, pobierz, wypakuj i uruchom, może być na pendrive.RedCrab 4.01.00 - kalkulator matematyczny z funkcją tworzenia wykresówProgramy o podobnych funkcjach:

- RJ Calculator
- ESBCalc
- Calc 360
- SpeedCrunch
- Calculator Prompter
- Kalkules

Autor / Kraj: redchillcrab / Singapur

Strona domowa projektu: Redchillicrab.com

Waga: 2,17 MB

Licencja: Freeware

Wersja językowa:
wersja angielska, program po angielsku

Wymagania programowe: Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Redchillicrab.com/en/redcrab/index.html

Data dodania: 19.12.2011

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
Nexus Radio - program do słuchania stacji radiowych nadawanych poprzez internet, program zasługuje na uwagę ze względu na to że gromadzi niezliczoną liczbę rozgłośni radiowych, posiada wizualizacje, dźwięk można zgrać do MP3 na dysk
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

Dziś jest: środa - 23 września 2020 - 267 dzień roku.  Imieninki mają: Tekla - Bogusław


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012