programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        WinDirStat 1.1.2.80

WinDirStat - ciekawy program narzędziowy do oceny zajętości dysku, wyszukiwania interesujących plików i robienia porządków. Dzięki niemu będziemy wiedzieć jakie pliki zajmują najwięcej miejsca na dysku oraz jaki jest rozkład ilościowy i objętościowy plików według rozszerzeń. Przeglądając zawartość dysku za pomocą WinDirStat można wybrane pozycje trwale usunąć z dysku lub usunąć do kosza systemowego.

Pracę z programem rozpoczynamy od przeskanowania wybranej partycji lub całego dysku, może to potrwać dłuższą chwilę, można także do skanowania wybrać jakiś konkretny folder (patrz ostatni zrzut).

Program wyświetla statystyki dotyczące plików i katalogów na naszym dysku, robi to w dość nietypowy sposób przedstawiając dane na 3 sposoby:

- W formie drzewa katalogów, gdzie możemy rozwinąć każdą gałąź, podaje za pomocą słupkowego wykresiku w jakim stopniu dany katalog jest zapełniony, kolor wykresików jest zależny od stopnia zagnieżdżenia. Oprócz tego w osobnych kolumnach program podaje: ile każdy z katalogów zajmuje procentowo powierzchni dysku, jaki mają rozmiar, jaka jest liczba plików oraz elementów w danym katalogu, ile jest podkatalogów, data ostatniej modyfikacji katalogu, atrybuty. Możemy sortować po każdej z kolumn, oraz zmieniać kolejność kolumn.

- Drugim sposobem przedstawienia danych jest podanie listy wszystkich kluczowych rozszerzeń plików, Od rozszerzeń, które dotyczą plików zajmujących najwięcej miejsca na dysku po te co stanowią niewielki promili. Klikając na wybrane rozszerzenie program zaznacza na mapie plików (opis poniżej) wszystkie pliki z danym rozszerzeniem.

- Trzecim sposobem jest przedstawianie zajętości plików na dysku za pomocą mapy składającej się z różnej wielkość kolorowych prostokątów. Każdy prostokąt odpowiada pojedynczemu plikowi. Kolory odpowiadają kolorom z listy rozszerzeń plików (patrz sposób poprzedni). Klikając w wybrany prostokąt program pokazuje go na liście drzewa dzięki czemu wiemy jaki reprezentuje plik i gdzie się znajdują na dysku. Mapa jak i drzewo plików umożliwiają nam przejście do Explorera do miejsca, w którym znajduje się konkretny plik, a także skopiowanie do schowka systemowego ścieżki do interesującego nas pliku.

Mapę drzewa można powiększać i pomniejszać bez zmiany rozmiaru okna całej aplikacji. Mapa może być przedstawiona razem z wolną przestrzenią dysku lub nie (tak jak na zrzutach 1 i 2). W opcjach można ustalić kolorystykę prostokątów na mapie, kolor padania światła, a także jakim kolorem mają być zaznaczane pliki, których rozszerzenie wybraliśmy na liście najpopularniejszych rozszerzeń.

Wszystkie trzy sposoby mogą ze sobą funkcjonować w jednym oknie aplikacji, występują między nimi interakcje, możemy także wybrane np. mapę plików i listę rozszerzeń ukryć (patrz 3 zrzut).

Do programu jest dodany bardzo dobrze opracowany plik pomocy po polsku.WinDirStat 1.1.2.80 - statystyki dotyczące plików na dysku w WindowsAutor / Kraj: Oliver Schneider & Bernhard Seifert

Strona domowa projektu: Windirstat.info

Waga: 630 KB

Licencja: GNU GPL (bezpłatny)

Wersja językowa:
polska wersja, program po polsku

Wymagania programowe: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Sourceforge.net/projects/windirstat

Data dodania: 15.01.2011

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
Kafiner - kalkulator finansowo-emerytalny do wyliczania składek ZUS jakie my musimy zapłacić a jakie nasz pracodawca, ile zarobimy netto gdy znamy wartość brutto pensji, ile płacimy od naszej pensji podatku dochodowego i inne
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

DOBRE WWW
 - Ogłoszenia

HOSTING

INNE
 - Darmowe serwery
 - Darmowa poczta

Dziś jest: sobota - 14 kwietnia 2024 - 104 dzień roku.  Imieninki mają: Julianna - Justyna - Walerian


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012