programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        XnView 1.98.5

XnView - jedna z najlepszych jeśli nie najlepsza przeglądarka plików graficznych a także plików wideo i audio. Program rozwijany od bardzo wielu lat, posiada opcje których próżno szukać w innych tego typu aplikacjach.

XnView charakteryzuje się przejrzystym wyglądem, po lewej drzewo katalogów a po prawej miniatury zdjęć lub lista, natomiast w dolnej części programu jest okno z powiększonym podglądem wybranej miniaturki zdjęcia, danymi EXIF, właściwościami pliku, histogramem i kategoriami (służą do przydzielenia zdjęć do różnych kategorii bez segregacji ich w katalogach).

Już na pierwszy rzut oka po uruchomieniu użytkownik może się przekonać że ma do czynienia z profesjonalną przeglądarką graficzną, dobrze dopracowany układ okien, dopracowane w każdym szczególe ikony w menu oraz bardzo duża ilość opcji.

Wybrane zdjęcia możemy dodawać do zakładki Ulubione, dzięki tej opcji w prosty i szybki sposób będziemy mogli powrócić do już obejrzanego zdjęcia (funkcja może się przydać gdy chcemy komuś pokazać w przyszłości jakieś konkretne zdjęcie a wszystkich zdjęć mamy bardzo dużo). Znajduje się tu także prosty menadżer dzięki któremu zmienimy nazwę pod jaką dane zdjęcie widnieje w Ulubionych lub usuniemy zdjęcia których już tu nie chcemy mieć.

Jeśli mamy dużo katalogów ze zdjęciami przyda nam się opcja zakładek w programie, każdy folder ze zdjęciami możemy przeglądać w odrębnej zakładce. W prosty sposób przechodzimy pomiędzy katalogami (zakładkami), w prosty sposób także zamykamy wybrane zakładki.

W głównym oknie XnView zdjęcia mogą być przedstawiane na różne sposoby:
- miniatury
- miniatury i etykiety
- miniatury i szczegóły
- ikony
- lista
- szczegóły


Ciekawą opcją programu są kategorie, każde zdjęcie przy okazji przeglądania możemy oznaczyć (podróż, portret, rodzina...) następnie włączając opcje kategorii w programie możemy przeglądać zdjęcia według tego jakie im przyznaliśmy oznaczenia.

Do każdego zdjęcia można dodać opis i komentarz które będą dodane do pliku, program posiada edytor IPTC, dzięki czemu każde zdjęcie można dokładnie opisać (kategoria, własność, stan, pochodzenie, słowa kluczowe...).

Fotografie, które wykonaliśmy obracając aparat cyfrowy o 90 stopni możemy bez utraty jakości obrócić do odpowiedniej orientacji (patrz ten zrzut).

Zdjęcia z poziomu programu można usuwać, zmieniać ich nazwy, przenosić i kopiować w inne lokalizacje, tworzyć w interesującej nas lokalizacji katalogi na zdjęcia. XnView posiada oczywiście opcję wydruku interesujących nas fotek, dowolne zdjęcie można zamieścić na pulpicie monitora jako tapetę, a wszystkie zdjęcia z wybranego katalogu przeglądać w formie slajdów.

Przeglądając w formie slajdów ustalamy co ile sekund mają się zdjęcia zmieniać, czy zdjęcia mają być na pełnym ekranie czy też o określonych rozmiarach, tu także możemy ustalić kolejność wyświetlania zdjęć sortując według nazwy, daty, wielkości, rozszerzenia itp. Tu także jest opcja tworzenia z naszych zdjęć pliku EXE lub SCR czyli wygaszacza ekranu.

Gdy utworzymy z wybranych zdjęć plik z rozszerzeniem SCR należy go przegrać do C:\Windows a następnie przejść w Windowsie do Właściwości Ekranu do zakładki Wygaszacz ekranu i tam z listy wybrać utworzony przez nas wygaszacz. Przy tworzeniu wygaszacza możemy ustalić czy zdjęcia mają być na cały ekran czy też mniejsze. Przejścia między zdjęciami w wygaszaczu są bardzo efektownie realizowane.

W programie jest wyszukiwarka, dzięki której odnajdziemy interesujące nas zdjęcie. Podajemy jeśli znamy nazwę pliku, w jakiej lokalizacji na dysku może się znajdować, a także przybliżony rozmiar pliku, przybliżony zakres dat kiedy plik został zmodyfikowany, jaki format graficzny, jaką w przybliżeniu może mieć szerokość albo wysokość, możemy także wyszukiwać po komentarzu, opisie danych IPTC i EXIF.

XnView potrafi z wybranych naszych fotek wygenerować galerię internetową, dostępnych jest sporo szablonów galerii, określamy jakiej wielkości mają być miniaturki. Wśród dostępnych szablonów znajduje się także bardzo efektowny szablon galerii SimlepViewer.

Program potrafi dla zaznaczonych fotografii wygenerować listę tekstową, w której będą: nazwy plików, rozmiar, typ, dane z EXIF, i inne.

XnView posiada zdefiniowane szablony wyglądu programu (ustawienia podstawowych elementów), w prosty sposób możemy przechodzić pomiędzy różnymi układami okien.

Jedną z najciekawszych opcji tej przeglądarki graficznej jest możliwość przeprowadzenia masowo operacji na wielu zdjęciach jednocześnie. Z menu wybieramy: Narzędzia > Konwertuj wiele plików lub skrót klawiszowy Ctrl+U.
Co ciekawe program może wykonać za jednym razem kilka, kilkanaście różnych przekształceń np: przyciąć, wyostrzyć i dodać tekst na zdjęciu (patrz ten zrzut).
Wybrane opcje do zastosowania na zdjęciach: obracanie o wybrany kąt, konwertowanie do 16 bitów i 24 bitów, zmiana formatu na: JPG, TIF, PNG, PCX, CIN, DCX, DDS, DIC, ICO, JP2, KRO, PPM, WRL i wiele innych. Dodawanie do fotografii jakiegoś tekstu, przycinanie, dodanie filtru (rozmycie, wyostrzanie, płaskorzeźba, mediana krzyżowa, uwydatnianie szczegółów, zmiękczenie, mozaika, kafelki, obramowanie 3D, cień, dodanie szumu Gaussa, Laplasa, Poissona i wiele innych).

Oczywiście to nie wszystkie opcje przeglądarki XnView, warto ją zainstalować i dokładnie się jej przyjrzeć.XnView 1.98.5 - najnowsza wersja przeglądarki graficznejAutor / Kraj: Pierre-e Gougelet / Francja

Strona domowa projektu: Xnview

Waga: 6,3 MB

Licencja: Freeware do użytku prywatnego

Wersja językowa:
polska wersja, program po polsku

Wymagania programowe: Windows 95/98/Me/2000/XP/Vista/7

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Xnview.com/en/downloadwin32.html

Data dodania: 20.12.2007

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
Kalendarz XP - program posiada kalendarz oraz wiele dodatkowych opcji: alarmy dźwiękowe, przypominanie o ważnych dla nas datach, rotator tapet na pulpicie, informacje na temat parametrów komputera i inne
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

DOBRE WWW
 - Ogłoszenia

HOSTING

INNE
 - Darmowe serwery
 - Darmowa poczta

Dziś jest: niedziela - 21 lipca 2024 - 203 dzień roku.  Imieninki mają: Andrzej - Wiktor - Daniel


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012