programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        yBook 1.5.37

yBook - program ten to czytnik ebooków, który wyświetla treści wczytanego pliku imitując wyglądem książkę a więc mamy tekst wyświetlony w dwóch szpaltach a do tego tło pod tekst posiada strukturę przypominającą papier z książki. Do programu wczytamy pliki: TXT, RTF, BRN, BFL, HTM, HTML, strony internetowe można wczytywać podając adresy internetowe konkretnych stron.

Program służy do przeglądania dokumentów tekstowych, bardzo dobrze sprawdzi się jeśli mamy do przeczytania plik o dużej objętości.

Czytanie tekstu na komputerze w tej formie ma same zalety, przede wszystkim nie jest tak męczące dla naszego wzroku gdyż tekst jest sformatowany w formie stosunkowo wąskich kolumn, oczy nie muszą podążać w kółko od lewej do prawej. Po za tym ten czytnik ebooków możemy sobie w dowolny sposób sformatować ustalając kolory tła, tekstu, wielkość tekstu, odstępy pomiędzy wierszami, marginesy i inne.

Program formatuje tekst z wczytanego pliku w ten sposób że wszystko sprawia wrażenie otwartej książki. Tekst mamy podzielony na dwie kolumny tak jakby to były dwie kartki książki.

Autor programu yBook w bardzo ciekawy sposób rozwiązał przechodzenie do kolejnych stron oraz powrót do poprzednich. Wystarczy kliknąć w dowolne miejsce na lewej kartce książki aby wyświetliła się nam kolejna strona, klikając w prawą kartkę program wyświetli wcześniejsza stronę.

W programie mamy do wyboru kilka tekstur imitujących papier do ustawienia na tło naszej elektronicznej książki (patrz zrzut 4), jeśli jednak nam to nie odpowiada możemy ustalić dowolny jednolity kolor tła książki według własnych preferencji. Podobnie jest z kolorem tekstu oraz kolorem na jaki zaznacza program tekst który wyszukujemy. W prosty sposób zmienimy w programie wielkość oraz krój czcionki tak aby przyjemniej nam się czytało.

Program numeruje strony naszego dokumentu, oraz podaje sumę wszystkich stron. Oczywiście ilość stron w tym czytniku nie odpowiada temu ile stron ma dany tekst w jakimś konkretnym edytorze tekstu. Także ilość stron zmienia się w zależności od tego jaką wielkość okna czytnika sobie ustawimy, wyświetlając okno czytnika na tle całego pulpitu ilość podanych stron będzie najmniejsza. A więc jeśli czytaliśmy tekst w czytniku na pełnym ekranie i doszliśmy do 20 strony to jeśli będziemy chcieli za jakiś czas wrócić do tego tekstu ale otworzymy czytnik w mniejszym oknie i przejdziemy do 20 strony to nie odnajdziemy miejsca, w którym skończyliśmy czytanie. Na to warto zwrócić uwagę i wyświetlać czytnik zawsze w określonej wielkości okna przy czytaniu tego samego dokumentu.

W programie jest prosta wyszukiwarka, gdy znajdzie interesujące nas słowo czy zwrot to zaznacza je na inny kolor (patrz zrzut 1), jeśli w tekście jest więcej tych samych słów to wszystkie zostaną zaznaczone.

Pasek z dolnym menu można sobie wyłączyć (patrz zrzut 2).

Wybraną stronę z tekstem można sobie skopiować do schowka, nie można natomiast kopiować wybranych fragmentów. W opcjach możemy ustalić jakiej wielkość mają być marginesy, z każdej strony tekstu oraz jakie mają być odległości pomiędzy kolejnymi wierszami tekstu.

Program posiada historię wczytywanych dokumentów.yBook 1.5.37 - czytnik ebooków, wyświetla strony jak w książceProgramy o podobnych funkcjach:

- Calibre
- Log Paper
- BookDB
- Biblioteka
- bookTome
- VbBooks

Autor / Kraj:

Strona domowa projektu: Spacejock.com

Waga: 3,48 MB

Licencja: Freeware

Wersja językowa:
polska wersja, program po polsku

Wymagania programowe: Windows 95/98/2000/XP/Vista/7

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Spacejock.com/yBook_Download.html

Data dodania: 26.03.2011

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
Firebug - wtyczka do przeglądarki Firefox ułatwiająca wyszukiwanie interesujących elementów strony w kodzie html i css, wystarczy na stronie wskazać jaki element nas interesuje a wtyczka wskaże nam jaki fragment kodu za to odpowiada, wtyczka ma znacznie więcej przydatnych opcji.
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

Dziś jest: poniedziałek - 20 maja 2019 - 140 dzień roku.  Imieninki mają: Aleksander - Bernardyn - Bazyli


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012