programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        Filmoteka 1.50

Filmoteka - program służy do katalogowania filmów, jest to polska produkcja, pierwsza wersja programu pojawiła się w już w 2001 roku i przez cały ten okres, który do teraz minął autor wprowadzał do tej aplikacji różne dodatkowe funkcję oraz poprawiał napotkane błędy. Dzięki temu teraz możemy korzystać z dopracowanej w każdym szczególe, w pełni funkcjonalnej aplikacji do katalogowania filmów.

Po uruchomieniu Filmoteki możemy się przekonać, że mamy do czynienia z prawdziwym kombajnem do katalogowania filmów, program kataloguje filmy, które posiadamy na dysku komputera ale nie tylko, może nam posłużyć do katalogowania naszej kolekcji filmów z płyt CD i DVD czy Blu-Ray.

W przypadku katalogowania filmów z dysku program rozpoznaje poprawnie i dodaje do bazy pliki wideo w formatach: VOB, AVI, PEG, MPG, ASF, WMV, DIVX, MOV, M1V, M2V, MP4, MKA, MKV, MKS, MPA, MPE, M MPEGV, MPV, OGM, QT, RA, RAM, RM, RMVB, VIV, VCD, VCR, a także pliki audio: MP3, OGG, WMA.

Prace z programem rozpoczynamy od zapisania pustej bazy danych pod dowolną nazwą na dysku komputera. Teraz możemy przystąpić do skanowania dysku lub płyt CD, DVD w poszukiwania filmów, które chcemy mieć skatalogowane.

Program wyświetla w bardzo czytelny sposób dane (patrz ten zrzut), po lewej mamy w formie tabelki wszystkie skatalogowane filmy plus dodatkowe informacje w kolumnach, wybierając z tej listy jakąś pozycję wyświetlą się jej dane w prawe części programu.

Każdy film można opisać przez podanie: tytułu oryginału, roku produkcji, własnej oceny, tytułu przetłumaczonego, gatunku, reżysera, adres strony internetowej filmu, scenariusz, komentarz, kiedy został dodany do bazy i kiedy został obejrzany, jaka jest obsada filmu oraz dłuższy komentarz do filmu.

To są informacje dotyczące samego filmu, osobna zakładka dotyczy już parametrów technicznych takich jak: nazwa pliku, ścieżka do pliku na dysku, jaki format, rozmiar, czas trwania, rodzaj tłumaczenia, czy dany film komuś pożyczyliśmy, jeśli tak to możemy podać mail osoby pożyczającej, datę wypożyczenia. Jeśli film przechowujemy na płycie możemy podać: nazwę płyty, numer, ilość płyt składająca się na film, oraz datę typowo techniczne: rodzaj kodeków użytych do utworzenia filmu, ilość klatek na sekundę, rozdzielczość, strumień dla audio i wideo, liczba kanałów audio.

Informacje na temat interesującego nas filmu program może poszukiwać w jednym z serwisów: filmweb.pl lub film.onet.pl, imdb.com, filmus.pl, film.wp.pl, stopklata.pl, kinomaniak.pl. Program posiada także funkcję pobierania z internetu napisów do interesujących nas filmów.

W prosty sposób można usuwać, przesuwać i dodawać nowe wiersze w naszej bazie filmowej. Do opisów można dodawać własne okładki filmów w formacie: JPG, BMP, PNG, można także połączyć się poprzez program z serwisem filmowym aby pobrać dokładne dane i okładki.

Gdy już będziemy mieli uzupełnione informacje na temat naszych filmów będziemy mogli je przeszukiwać po wybranej kolumnie (np: rozmiar filmu czy tytuł), aktywnych kolumnach lub wszystkich.

Bazę z naszymi filmami zapisujemy do pliku .fmt (Filmoteka files). Bazę można także wyeksportować do pliku TXT lub XLS i ponownie z tych plików zaimportować.

Należy utworzyć na program Filmoteka oddzielny folder i tam go wypakować, program nie instaluje się ale generuje kilka pliczków. Program na stronie autora może być spakowany do formatu 7z i możesz potrzebować do jego rozpakowania jakiś program, który obsługuje ten format np.: 7-zip.Filmoteka 1.50 - polski program do katalogowania filmówAutor / Kraj: Pacer / Polska

Strona domowa projektu: Filmoteka2001.prv.pl

Waga: 2,54 MB

Licencja: Freeware

Wersja językowa:
polska wersja, program po polsku

Wymagania programowe: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Filmoteka.studiohosting.pl/pobieralnia.php

Data dodania: 13.07.2010

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
TuxPaint - program graficzny do zabawy dla dzieci, interfejs jest bardzo prosty więc nie sprawi trudności nawet maluchom, niektóre z narzędzi: pędzel, gumka, tworzenie kształtów, tekstów
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

Dziś jest: sobota - 19 czerwca 2021 - 170 dzień roku.  Imieninki mają: Gerwazy - Protazy - Julianna


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012